1568358615_content_700x455

МАЛЕНЬКА ІСТОРІЯ ПРО ВЕЛИКУ РОБОТУ

24 лютого 2022 року… В нашу країну прийшла війна… І ранок цього дня змінив плани та спосіб життя, мабуть, всіх українців. Багато українців втратили свої домівки через руйнування, інші мали покинути їх через загрозу для безпеки, треті змінили свою діяльність або внесли в неї нове русло.

Довелось змінити звичний уклад життя, а потім і залишити свою домівку і доценту кафедри креативних індустрій та соціальних інновацій, керівнику відділу Науково-дослідна частина НУ «Чернігівська політехніка» Сизоненко Олені Володимирівні.

З початку широкомасштабного вторгнення російських військ Олена Володимирівна активно займається громадською і волонтерською діяльністю по допомозі студентам, громаді та військовим.

З 24 лютого допомагала в НУ «Чернігівська політехніка» нашим військовим, з 24 лютого до 11 березня разом з вахтером гуртожитку була відповідальною за організацію та перебування групи студентів університету, які не встигли повернутися додому (у кількості 32 особи) у підвалі гуртожитку університету.

З 21 березня перебуваючи у м. Люблін (Польща) є волонтером-перекладачем та допомагає українським біженцям на центральному автовокзалі та в Центрі тимчасового проживання біженців у м. Любліні.

Розпочала у співпраці з польським благодійним фондом Emaus-Lublin та громадською організацією KGW WÓLKA «WÓLECKIE BABECZKI» (м. Люблін, Польща), волонтерською спільнотою «Волонтери 3002 Володимира Великого» (м. Львів, Україна), виробником медичних препаратів для тварин P.W. VET AGRO (м. Люблін, Польща), ветеринарною клінікою Lubelski Centrum Małych Zwierząt (м. Люблін, Польща), Молодіжним центром «Студреспубліка» (м. Харків та м. Київ), збір, доставку та роздачу гуманітарної допомоги в Україні.

Загалом станом на 24 травня 2022 було передано:

– близько 15 тон гуманітарної допомоги для цивільних та військових м. Чернігова та Чернігівського району (спальні мішки, одяг, взуття, постільна білизна, ковдри, подушки, пледи, рушники, дитячий одяг, підгузки для дітей та дорослих, дитяче харчування, засоби особистої гігієни (пральні порошки, мило, шампуні, гелі для душу, прокладки, продукти харчування, ліки тощо);

– 750 шт. ліків від кліщів для собак та 150 шт. для кішок на загальну суму 150 тис. грн., 600 кг сухого та волого корму до Ветеринарно-стерилізаційного центру «Крок для тварин», ветеринарній клініці «Акула», ГО «Зоошанс» та роздано кураторам бездомних тварин м. Чернігова, с. Количівка, с. Зарічне;

– організувала збір коштів, закупку та передачу ліків на суму 10 тис гривень військовим на передовій;

– передано електроплитки, електрочайник і спальники нашим прикордонникам.

З допомогою Олени Володимирівни більше 250 сімей з маленькими дітками та майбутні батьки вже отримали гуманітарну допомогу. Ліки, підгузки для дорослих та засоби гігієни були передані до обласної лікарні м.Чернігова та до психіатричного відділення лікарні в с. Халявин, підгузки для дітей інвалідів були надані батькам та передані до Чернігівського центру медико-соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Відродження», підгузки та дитяче харчування, засоби гігієни до дитячого будинку у м. Прилуки (Чернігівська область).

У травні-червні організувала доставку гуманітарної допомоги (ковдри, подушки, постіль, рушники, одяг, взуття, засоби гігієни, підгузки для дорослих, корм для тварин, дитячі речі, підгузки тощо) для 35 постраждалих сімей та збір коштів для придбання ліків жителям с. Зарічне (Чернігівська область) та організувала доставку 12 т. продуктів харчування до м. Харків. Також було організовано обмін дитячими речами між чернігівськими родинами.

Протягом всього періоду війни допомагає купувати за кордоном та доставляти необхідні речі для наших військових. А найближчим часом нашим військовим буде передано засоби від комарів.

Наразі продовжує займатися гуманітарною допомогою постраждалим активних воєнних дій загарбника на території області – налагоджена співпраця з волонтерською спільнотою «Волонтери 3002 Володимира Великого» (м. Львів, Україна) дозволяє завозити до м. Чернігова підгузки, дитячий одяг та дитяче харчування, засоби особистої гігієни.

Дякуємо вам, Олено Володимирівно, за вашу активність, енергійність та такий значний вклад в нашу перемогу! Україна обов’язково переможе!

Слава Україні !