Безымянный

Новий спільний чесько-український проєкт для підтримки якісних наукових досліджень аспірантів у 5 українських ВНЗ

Чеський університет природничих наук м. Прага (Чехія) та Національний університет «Чернігівська політехніка» протягом серпня-грудня 2022 року спільно реалізовуватимуть проєкт «ПОСИЛЕННЯ ПОТЕНЦІАЛУ АСПІРАНТІВ ДЛЯ ЯКІСНИХ НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ В УКРАЇНІ», що фінансується Міністерством закордонних справ Чеської Республіки. Проєкт запущено в консорціумі з іншими 4 українськими університетами: Сумським державним університетом, Сумським національним аграрним університетом, Дніпровським державним аграрно-економічним університетом, Поліським національним університетом.

Керівником проєкту з чеської сторони є доктор філософії Адам Кешнер, технічний факультет.

Координатором проєкту від української сторони для НУ «Чернігівська політехніка» є к.е.н., доцент Юлія Шабардіна.

Проєкт спрямований на посилення потенціалу аспірантів України через розвиток їхніх навичок і знань для  якісних досліджень, а також через надання грантового фінансування та створення середовища та інструментарію для їх практичної реалізації. Дослідження аспірантів планується будувати в тісній співпраці дослідників з України та Чехії з метою реалізації найкращих дослідницьких ідей, участі в проєктах та впровадження стандартів європейської науки.

В рамках проєкту заплановано такі заходи:

  1. Поглиблення навичок та знань аспірантів українських ВНЗ щодо проєктування та проведення якісних досліджень, подання заявок на отримання грантів для них.

Сфера застосування: покращене середовище, де аспіранти отримуватимуть наставництво, підтримуватимуться міні-грантами та обладнанням, а також залучатимуться до дослідницької групи та ознайомчої поїздки до Праги. Будуть оголошені конкурси на віртуальний клас для молодих дослідників, курс академічного письма (англійська мова) та придбання наукового обладнання.

  1. Поглиблення навичок та знань аспірантів українських ВНЗ щодо розвитку міжнародного співробітництва та мультидисциплінарних досліджень.

Сфера: Дослідницькі групи будуть створені для розробки якісних досліджень і публікації їх результатів. Буде оголошено конкурс на літню школу та міні-гранти. Конкурс міні-грантів на дослідження та навчальну поїздку до Праги буде оголошено під час віртуального місячного курсу для аспірантів і дослідників на тему «Практичні інструменти для досліджень за рахунок грантів».

Слідкуйте за новинами, щоб долучитися до діяльності проєкту протягом наступних місяців.