photo_2021-10-05_00-36-07

Підсумки реалізації проєкту «Я –Медіа» у вересні

У вересні 2021року на Чернігівщині потужно стартувала нова правозахисна програма «Я-Медіа», що реалізується Національним університетом «Чернігівська політехніка» у партнерстві з громадською організацією «Фундація Прав Людини», Університетом міста Тарту (Естонія), Сумським державним університетом за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Естонської Республіки.

Метою нового проєкту є побудова сучасного громадянського суспільства шляхом посилення голосів місцевих лідерів в онлайн блогосфері, з використанням сучасних цифрових технологій та сили блогу. Проєкт покликаний сприяти налагодженню діалогу між конфліктуючими сторонами, посилити захист прав внутрішньо переміщених осіб, а також дозволити більшій кількості молодих лідерів взяти участь в громадському житті на рівні своїх громад.

Вересень видався багатим на проєктні події. Так, зокрема, 15 вересня в місті Чернігові відбувся круглий стіл із залученням громадських активістів та представників ЗМІ, де були презентовані можливості проєкту та основні етапи його реалізації. А потім два тижні поспіль на базі Національного університету «Чернігівська політехніка» проводилися дві вересневі школи-тренінга «1325: Жінка. Мир. Безпека» і «Відеоблогінг та адвокація». Міжрегіональний формат проведених заходів було забезпечено завдяки участі вмотивованих молодих лідерів з двох сусідніх областей України – Чернігівської та Сумської.

Основна мета проведених інтенсивних чотириденних тренінгів полягала у ознайомленні учасників з різними аспектами Резолюції Ради безпеки ООН 1325, сучасними проблемами її імплементації в Умовах України та можливостями використання блогерства як сучасного каналу комунікації, посилення особистого впливу на соціально-економічні процеси в місцевих громадах, захисту прав та вирішення конфліктів. Навчання здійснювалося в інтерактивному форматі з використанням ігрових компонентів, обміну думками в малих групах, участі у театр-форумі для моделювання можливих шляхів вирішення конфліктних ситуацій тощо. 20 вересня учасників тренінгу відвідала делегація науковців на чолі з ректором НУ «Чернігівська політехніка» Новомлинцем О.О., президентом Академії будівництва України Назаренко І.І., ректором ДВНЗ ПДАБА Савицьким М.В., проректором з наукової роботи ДВНЗ ПДАБА Данішевським В.В., проректором з навчально-виховної роботи ДВНЗ ПДАБА Євсєєвою Г.П. та іншим учасниками XIX міжнародної науково-практичної конференції «Інноваційні технології у будівництві, цивільній інженерії та архітектурі», що в цей час відбувалася в університеті.

Під час другої школи-тренінгу з відеоблогерства особливий акцент було зроблено на можливостях використання самостійно створеного відео контенту для привернення уваги громадськості до важливих соціальних проблем та пошуку можливих шляхів їх вирішення в цифрову добу. Завдяки потужному тренінгу під керівництвом режисера, сценариста та громадського діяча Юрія Кочкарова учасники мали змоги удосконалити навички написання сценаріїв, зйомки та монтажу соціальних відео, презентувати власні особисті та групові відеороліки, поділитися думками після перегляду робіт інших учасників, почути зворотній зв’язок з рекомендаціями щодо покращення авторських доробків. Під час школи-тренінгу деякі учасники вперше писали сценарій власного відео та долали страх публічного виступу перед камерою. Крім того, унікальною можливістю для блогерів-початківців був одночасний вихід у прямий ефір в соціальних мережах ТікТок, Інстаграм, Фейсбук, Ютуб перед своїми цільовими аудиторіями. І хоча у великій лекційній аудиторії було шумно як у бджолиному вулику, саме колективна енергія допомагала подолати страх перед стрімінгом на важливі соціальні проблеми. Адже якщо хтось поруч це робить, це можеш зробити і ти. Треба лише вийти із зони комфорту і подолати свої страхи. Під час обох шкіл-тренінгів була дуже творча атмосфера, взаємодопомога, бажання зрозуміти думку іншого та толерантне відношення до іноді діаметрально протилежних поглядів на одну й ту ж саму проблему.

Під час шкіл-тренінгів учасники зробили у відкритій групі проєкту «Я-Медіа» численні дописи зі своїми враженнями від тренінгових заходів, думками та інсайтами, а також розмістили свої відеонаробки. Познайомитися з цими матеріалами можна за покликанням: https://www.facebook.com/groups/project.i.am.media/.

Проєкт реалізується НУ “Чернігівська політехніка” у співпраці з ГО “Фундація прав людини” та Університету м. Тарту (Естонія).

Проєкт фінансується коштами Міністерства закордонних справ Естонської Республіки.