8.12-презентація-Коледж

Презентація проєкту «Кроки до безпечної громади: протидія булінгу у молодіжному середовищі у Коледжі економіки та технологій Національного університету «Чернігівська політехніка»

Проєкт «Кроки до безпечної громади: протидія булінгу у молодіжному середовищі / Steps to safe community: bullying prevention in the youth environment» реалізується ГО «Чернігів Європейський» у партнерстві з Національним університетом «Чернігівська політехніка» за програмою малих грантів, яка адмініструється ІСАР Єднання в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

8 грудня відбувся ігровий турнір з настільної гри «Danger in Jungles» та обговорення соціального перфомансу для студентів Коледжу економіки та технологій Національного університету «Чернігівська політехніка». До участі були запрошені соціальні педагоги та психологи закладів загальної середньої освіти Чернігова: №12, №29, №27, №31, №2, №28, №11, №1. Під час турніру 16 соціальних педагогів та психологів пройшли майстер-класи з використання настільної гри, отримали сертифікати менторів проєкту «Кроки до безпечної громади: протидія булінгу у молодіжному середовищі / Steps to safe community: bullying prevention in the youth environment» та примірники ігор для реалізації профілактичних заходів з учнями.

Завдяки грі (варіанти відповідей можливої поведінки в тій чи іншій ситуації, розроблені психологом – експертом з профілактики булінгу та насильства) учасники розуміють, що модель поведінки булера не створить для нього ситуації успіху в майбутньому, натомість толерантна та безконфліктна поведінка дозволить досягнути поставлених цілей. Унікальність соціального перфомансу полягає у тому, що через театралізацію створюється ситуація емоційного закріплення набутих під час гри знань. У грі та перфомансі проведені уявні паралелі між світом тварин і світом людей, розставлені акценти на здатності людей до співчуття, толерантності, доброти та емпатії.

Перегляд соціального перфомансу «Люди – не звірі», який направлений на активізацію емоційного сприйняття проблеми булінгу та її наслідків, викликав жваве обговорення серед учасників під модерацією експерта-психолога проєкту, к.психол.н. Максьом К.В.

Режисерка соціального перформансу: Мирослава Витриховська.

Актори перфомансу є здобувачі вищої освіти спеціальності «Соціальна робота»: Павло Клименко, Артур Чернявський, Вікторія Бачурна, Аліса Васильєва, Бажена Кухоть, Роман Бей, спеціальності «Фітнес та рекреаційні технології»: Микита Гурбик та спеціальності «Маркетинг»: Артем Селивон, Дмитрій Бузюн, Марія Карташ, Ірина Попова, Вікторія Немчик, Катерина Артеменко, Єлизавета Надточій. Звукорежисерка: Ірина Чалкова, здобувачка вищої освіти спеціальності «Соціальна робота».

Команда проєкту: доцентки кафедри соціальної роботи – Децюк Т.М., координаторка проєкту, Захаріна М.І., Максьом К.В. та зав.кафедри маркетингу PR-технологій та логістики Вербицька А.В.

Заходи реалізовується у межах проєкту «Кроки до безпечної громади: протидія булінгу у молодіжному середовищі / Steps to safe community: bulling prevention in the youth environment», який реалізується ГО «Чернігів Європейський» за програмою малих грантів, яка адмініструється ІСАР Єднання в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Довідково: Програму ООН із відновлення та розбудови миру #UNRPP реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО). Програма ООН із відновлення та розбудови миру забезпечує пріоритетні потреби на сході України ще з початку збройного конфлікту навесні 2014 року. Програма спрямована на зміцнення громадської безпеки та соціальної згуртованості, підтримку відбудови економіки постраждалих від конфлікту громад і реалізацію реформ децентралізації влади та охорони здоров’я на підконтрольних уряду України територіях Донецької та Луганської областей.

Фото: ГО «Чернігів Європейський».