пр

У рамках проєкту “Я –Медіа” в листопаді розпочалася менторська програма

Листопад-2021 ознаменувався продовженням   реалізації  міжнародного проєкту  «Я – Медіа» на Чернігівщині. Це правозахисна програма для  молодих лідерів громад, метою якої є підвищення їх  активності у суспільних процесах та посилення впливу  на формування сучасного медіа-простору через використання такого сучасного комунікаційного каналу як блогерство. 17 жовтня 2021 відбулося Блог-кафе №3 «Копірайтинг у соцмережах» (модератор – членкиня ГО «Чернігів європейський», кандидатка наук з державного управління, завідувачка кафедрою маркетингу,  PR-технологій та логістики  Анна Вербицька). Під час заходу учасники блог-кафе ознайомилися з основами копірайтингу як інструменту блогера та громадського активіста: способами передачі емоцій у тексті, анти-правилами написання тексту для блогу.

Використання сучасного комунікаційного формату блог-кафе сприяло невимушеній та творчій атмосфері спілкування, обміну думками  та можливості попрактикуватися  у використанні використання методу «відцифровування емоцій» та стилістичних прийомів копірайтингу (антитеза, парцеляція, метафора, епітет, персоніфікація, хіаз, алітерація, неологізм).

Відповідно до задач проєкту «Я-Медіа» у листопаді розпочалася трьохмісячна менторська програма, основною метою якої є особистісний розвиток молодих блогерів  завдяки консультаційній допомозі досвідчених менторів. З 10 найбільш активними учасниками проєкту в Чернігівській області були заключено договори стосовно  участі у менторській програмі протягом листопада 2021 року – січня 2022 року.

В рамках менторської програми вже створено 4 тематичні авторські блог-канали на платформі You Tube:

  1. Ютуб-канал Наталії Крес «Дискримінація та людство» (“Discrimination and Humanity”) англійською мовою з титрами українською мовою: https://www.youtube.com/channel/UCd2DDCA7P1ffDpYUFVQgB5Q.
  2. Ютуб-канал Анастасії Кальян «Блог гендерної сили» (“Gender Power Blog”) двома мовами: українською та англійською мовами: https://www.youtube.com/channel/UC2Wlfe7LPXgYydvsHplnMUw.
  3. Ютуб-канал Валентини Карповець  “Домашнє насильство» (“Home Violence”):  https://www.youtube.com/channel/UCrrGxT2boGy7Nzquywv4pqg/featured.
  4. Ютуб-канал Максима Щербініна “Корупція, чи не так?”: https://www.youtube.com/channel/UCNfLnAuDqKcE0fg-EAX4MWg.

Крім того, в рамках проєкту «Я-Медіа»  в листопаді було створено 25 блог-каналів на блогплатформі «ЧЕРНІГІВСЬКА БЛОГОСФЕРА».

Познайомитися з тематичними блогами, створеними відео та постами учасників проєкту можна  у відкритій групі проєкту «Я-Медіа» за покликанням: https://www.facebook.com/groups/project.i.am.media/, а також на чернігівській блогосфері: https://blog.cpnu.cn.ua/category/ja_media/.

Ще  два блог-кафе заплановані на грудень 2021 року і будуть не менш цікавими. Слідкуйте за анонсами, долучайтесь до проєкту й формуйте разом з нами корисні сучасні  медійні навички та лідерські якості.

Проєкт реалізується НУ “Чернігівська політехніка” у співпраці з ГО “Фундація прав людини” та Університету м. Тарту (Естонія). Проєкт фінансується коштами Міністерства закордонних справ Естонської Республіки.